FAQ

Potrzebujesz pomocy ?

O BIEGU

Dowiedz się więcej

Czym jest Barbarian Race:

Barbarian Race to ekstremalny bieg z przeszkodami. Stworzony przez grupę pasjonatów i profesjonalistów.

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości.

KONTAKT

Często Zadawane pytania

Tu znajdziesz cenne wskazówki oraz instrukcje jak pokonać wybrane przeszkody. Zajrzyj bo warto!

Jakie są ogólne zasady Barbarian Race

Barbarian Race to bieg przeszkodowy, długość trasy oraz ilość przeszkód zależą od edycji. Uczestnicy startują w tzw. falach, co 30 minut. Grupy liczą max. 200 osób. Można biec w fali Open (wynik nie jest najważniejszy, a liczy się pokonywanie swoich słabości i dobra zabawa) lub Elite (liczy się czas oraz miejsce, można zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy).

Czy są jakieś ograniczenia co do startu

W zawodach mogą brać udział: 1. Osoby od lat 16 (mogą brać udział w wydarzeniu za pisemną zgodą opiekuna prawnego). 2. Osoby nieposiadające żadnych przeciwwskazań lekarskich do wykonywania takiej aktywności fizycznej

Jakie są ogólne zasady pokonywania przeszkód podczas Barbarian Race

Do przeszkody możesz podchodzić wielokrotnie! A jeśli okażę się za trudna, otrzymujesz karę czasową i lecisz dalej! Zawodnicy fali Elite cały dystans muszą pokonać bez pomocy z zewnątrz oraz nie mogą liczyć na wsparcie innych uczestników biegu. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać przeszkody tracisz opaskę ELITA. Kobiety mogą nie pokonać 2 przeszkód. Każda nie pokonana przeszkoda to kara czasowa. Uczestnicy tej grupy mogą zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W falach open prowadzona jest również klasyfikacja, jeśli uczestnik nie pokona przeszkody (można próbować wielokrotnie) doliczana mu jest kara czasowa do końcowego wyniku.

Jakie są zasady fali Elite

W Elite startują osoby, dla których ważny jest czas oraz miejsce. Mogą one również zdobyć kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. Zawodnicy tej fali startują jako pierwsi i na całej trasie są szczególnie obserwowani. Wszystkie przeszkody muszą pokonać sami, bez pomocy. Korzystać mogą jedynie z punktów żywieniowych i wodopoju zapewnionych przez organizatora.

Co to jest Ultima

Ultima to składany medal, jedną część otrzymujemy za ukończenie BR.

Jak się zapisać

Poprzez rejestracje online (im szybciej tym taniej) lub w dniu eventu minimum godzinę przed startem (wyższa cena).

Jakie są zasady kwalifikacji do Mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy odbędą się: 30.06 – 2.07 30.06 – 2.07 w Holenderskim Biddinghuizen Kwalifikuje się na nie 10 najlepszych zawodników serii Elite, również w kategoriach wiekowych! Kategorie wiekowe Mężczyźni: 13-17, 18-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50+. Kobiety: 13-17, 18-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50 + Szczegóły: http://ocreuropeanchampionships.org/qualifying-events/

Co to jest Ultra Warrior

Jest to dodatkowa klasyfikacja dla osób, które zaliczyły bieg i pokonały wszystkie przeszkody, ale nie uzyskały najlepszego czasu. Przeszkody zostały pokonane - Bez pomocy - Przy pierwszej próbie - Najtrudniejszą ścieżką (oznaczona żółto-czarną taśmą). Osoby te otrzymują specjalną opaskę, a ich wyczyn jest rozgłaszany za pomocą mediów społecznościowych oraz strony WWW.

Gdzie znajdę swoje zdjęcia po BR i czy trzeba za nie płacić

Zdjęcia znajdziesz na naszych portalach społecznościowych oraz na stronie WWW. Na około 1-2 tygodni po imprezie uczestnicy otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich galerii z imprezy

Czy wymagana jest umiejętność pływania

Nie, ale nie zaszkodzi.

Czy dam radę

Oczywiście, że dasz! Podczas Barbarian Race zawsze możesz liczyć na pomoc innych uczestników. Dla nas niemożliwe nie istnieje!.

Czy jest limit miejsc

Tak, dla każdego eventu jest określony limit miejsc.

Co to jest REBELIA oraz FURIA?

To dwa dystanse możliwe do pokonania podczas głównych zawodów Barbarian Race. Rebelia liczy ok. 6 km i na trasie można napotkać ponad 20 przeszkód, natomiast Furia to już ok. 13 km dystans i ponad 35 barbarzyńskich przeszkód do pokonania. W obu biegach występują fale ELITE oraz OPEN i czekają na Was pamiątkowe medale, z których możecie stworzyć Ultimę.

Czym jest MONOLIT

MONOLIT to nie ULTIMA. To dodatkowe odznaczenie, które można zdobyć w sezonie 2018 zaliczając w jeden weekend 3 biegi. Na warszawski Monolit składa się: Barbarian Race Rebelia + Barbarian Race Furia + Barbarian Arrow Natomiast wiślański Monolit to: Barbarian Race Rebelia + Barbarian Race Furia + Barbarian Hill

Mam inne pytanie, co zrobić

Śmiało pisz maila, bądź dzwoń biuro@barbarianrace.pl / 796784032