FAQ

Potrzebujesz pomocy ?

O BIEGU

Dowiedz się więcej

Czym jest Barbarian Race:

Barbarian Race to ekstremalny bieg z przeszkodami. Stworzony przez grupę pasjonatów i profesjonalistów.

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości.

KONTAKT

Często Zadawane pytania

Tu znajdziesz cenne wskazówki oraz instrukcje jak pokonać wybrane przeszkody. Zajrzyj bo warto!

Jakie są ogólne zasady Barbarian Race

Barbarian Race to bieg przeszkodowy, długość trasy oraz ilość przeszkód zależą od edycji. Uczestnicy startują w tzw. falach, co 30 minut. Grupy liczą max. 200 osób. Można biec w fali Open (wynik nie jest najważniejszy, a liczy się pokonywanie swoich słabości i dobra zabawa) lub Elite (liczy się czas oraz miejsce, można zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy).

Czy są jakieś ograniczenia co do startu

W zawodach mogą brać udział:
1. W Barbarian Opener: Osoby od lat 14 (mogą brać udział w wydarzeniu za pisemną zgodą opiekuna prawnego). Natomiast w Barbarian Race: Osoby od lat 14 (mogą brać udział w wydarzeniu za pisemną zgodą opiekuna prawnego).
2. Osoby nieposiadające żadnych przeciwwskazań lekarskich do wykonywania takiej aktywności fizycznej

Jakie są ogólne zasady pokonywania przeszkód podczas Barbarian Race

Do przeszkody możesz podchodzić wielokrotnie! A jeśli okażę się za trudna, otrzymujesz karę czasową i lecisz dalej! Zawodnicy fali Elite cały dystans muszą pokonać bez pomocy z zewnątrz oraz nie mogą liczyć na wsparcie innych uczestników biegu. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać przeszkody tracisz opaskę ELITA. Kobiety mogą nie pokonać 2 przeszkód. Każda nie pokonana przeszkoda to kara czasowa. Uczestnicy tej grupy mogą zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W falach open prowadzona jest również klasyfikacja, jeśli uczestnik nie pokona przeszkody (można próbować wielokrotnie) doliczana mu jest kara czasowa do końcowego wyniku.

Jakie są zasady fali Elite

W Elite startują osoby, dla których ważny jest czas oraz miejsce. Mogą one również zdobyć kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. Zawodnicy tej fali startują jako pierwsi i na całej trasie są szczególnie obserwowani. Wszystkie przeszkody muszą pokonać sami, bez pomocy. Korzystać mogą jedynie z punktów żywieniowych i wodopoju zapewnionych przez organizatora.

Co to jest Ultima

Ultima to wyjątkowe odznaczenie prawdziwych wojowników. Medal, który składa się z kilku elementów, które zawodnik otrzymuje za ukończenie tylko i wyłącznie formuły Barbarian Race w każdym mieście w danym sezonie.

Jak się zapisać

Poprzez rejestracje online (im szybciej tym taniej) lub w dniu eventu minimum godzinę przed startem (wyższa cena).

Jakie są zasady kwalifikacji do Mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy odbędą się: 30.06 – 2.07 30.06 – 2.07 w Holenderskim Biddinghuizen Kwalifikuje się na nie 10 najlepszych zawodników serii Elite, również w kategoriach wiekowych! Kategorie wiekowe Mężczyźni: 13-17, 18-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50+. Kobiety: 13-17, 18-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50 + Szczegóły: http://ocreuropeanchampionships.org/qualifying-events/

Gdzie znajdę swoje zdjęcia po BR i czy trzeba za nie płacić

Zdjęcia znajdziesz na naszych portalach społecznościowych oraz na stronie WWW. Na około 1-2 tygodni po imprezie uczestnicy otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich galerii z imprezy

Czy wymagana jest umiejętność pływania

Nie, ale nie zaszkodzi.

Czy dam radę

Oczywiście, że dasz! Zawsze możesz rozpocząć swoją przygodę z Barbarzyńcami w formule Opener, tutaj liczy się zabawa i sprawdzenie swoich możliwości na lżejszej wersji naszych przeszkód. Jeżeli ten wariant okaże się dla Ciebie zbyt mało wymagający spróbuj swoich możliwości w Barbarian Race. Tam spotkasz największych gladiatorów polskiej elity OCR i będziesz mógł zmierzyć się z najbardziej wymagającymi przeszkodami w Polsce. Dla nas niemożliwe nie istnieje!

Czy jest limit miejsc

Tak, dla każdego eventu jest określony limit miejsc.

Czym jest MONOLIT

MONOLIT to nie ULTIMA. To dodatkowe odznaczenie, które można zdobyć zaliczając w jeden weekend 3 biegi (Barbarian Opener + Barbarian Arrow/Hill + Barbarian Race). Pamiątkową statuetkę można odebrać po ukończeniu niedzielnego biegu w godzinach podanych w informacjach startowych lub podczas kolejnych zawodów.

Mam inne pytanie, co zrobić

Śmiało pisz maila, bądź dzwoń biuro@barbarianrace.pl / 796784032